Dopřejte svým očím relax

Rod-PcPřinášíme Vám 10 tipů, které Vám pomohou uvolnit oči a držení těla při práci s počítačem:

  1. Dopřejte svým očím krátké přestávky. Pro odpočinutí očních svalů je dobré dodržovat přestávky. Nejlépe podle pravidla 20-20-20: po dvaceti minutách práce se dvacet vteřin dívat na vzdálenost asi dvaceti stop - tedy přibližně na 6 metrů.                    
  2. Správná velikost písma. Nastavení velikosti fontů na Vašem monitoru by mělo být dostatečně velké pro tu vzdálenost, ve které se Vám pohodlně sedí.
  3. Nezapomínejte mrkat! Když pracujete na počítači, podvědomě se sníží frekvence mrkání z průměrných 15-ti na 1-2 mrknutí za minutu. Snažte se myslet na to, aby jste mrkali častěji. Je to důležité zejména pro ty z Vás, kteří nosíte kontaktní čočky.
  4. Správné brýle. Pokud potřebujete pro práci s počítačem brýle, je dobré si uvědomit, že ne všechny typy brýlí jsou vhodné pro všechny aktivity. To platí zejména pro ty, co nosí multifokální nebo čtecí brýle. Doporučujeme individuální brýle pro práci s počítačem.
  5. Správné umístění obrazovky. Váš monitor by neměl být umístěn přímo u okna. Rozdílná úroveň jasu je velmi stresující pro Vaše oči.
  6. ...ale stále pravidelně větrejte. Otevřete okno 2-3 krát denně a nechte proudit čerstvý vzduch. Zvýší se tím úroveň vlhkosti a Vaše oči nebudou tak rychle vysychat. V místnosti s klimatizací je vzduch ještě sušší, neměla by být namířena přímo na Vás. 
  7. Správná vzdálenost od monitoru. Nastavte si vzdálenost Vašeho monitoru. Pokud sedíte opřeni ve své židli a nataženou rukou jste schopni stále se dotkntout Vašeho monitoru, pak byste si svůj monitor měli posunout o něco málo dozadu.
  8. Čtení a práce zároveň. Jestliže při práci na PC potřebujete ještě číst či opisovat něco z tištěného dokumentu, je dobré si tyto texty umístit do stejné výšky. Pohyb očí sem a tam je nadměrně unavuje a způsobuje svalové napětí.
  9. Manipulace se smartphony. Taktéž ručně ovládaná zařízení jakou jsou chytré telefony či tablety držte dále od svých očí. Čím blíže držíte předmět u svých očí, tím větší je jejich zatížení.
  10. Užitečná je prevence. Navštivte svého optometristu nebo očního specialistu alespoň 1x za dva roky.

                                                                                                                                                                                ...Váš DIAMOND OPTIC