Samozabarvovací čočky Rodenstock

V rámci veletrhu Opti 2016 v Mnichově představila firma Rodenstock produkt ColorMatic IQ® 2, další generaci samozabarvovacích brýlových čoček na bázi zcela nových barviv s jedinečnou molekulární strukturou. Tyto samozabarvovací čočky v nadčasových designových barvách dokáží především za horkých slunečných dnů při přechodech ze světla do stínu nyní ještě lépe měnit intenzitu svého zabarvení a poskytovat zcela věrnou reprodukci barev a zprostředkovávat tak ideální vidění po celý den. Dokonalého vidění po celý den tak lze dosáhnout pouze s jedinými čočkami, což platí jak pro vnitřní, tak i pro vnější prostory.

Díky novým designovým barvám Pure Grey, Chocolate Brown a Racing Green, vítězí ColorMatic IQ® 2 nad ostatními čočkami na plné čáře nejen co se týče funkčnosti, ale i módního vzhledu. Chocolate Brown, zvláště sytá čokoládově hnědá barva, výrazně zvyšuje kontrast, šedá, Pure Grey, zajistí perfektní přirozenou reprodukci barev a barva zelená, Racing Green, zas poskytne zvláště příjemné a uvolněné vidění.

Mimo to dokáží tyto čočky zachovat věrnou reprodukci barev také během samotného procesu zabarvování. V oblasti samozabarvovacích plastových čoček udává firma Rodenstock směr již přes 30 let: Její čočky neztrácejí ani po delším nošení nic ze svých jedinečných vlastností – díky rychlému ztmavnutí či zesvětlení stále poskytují perfektní vidění po celý den. Jejich nová unikátní molekulární struktura navíc garantuje vynikající stabilitu barev, a to i po letech nošení. Nové designové barvy těchto čoček byly vyvinuty ve vlastních laboratořích v Mnichově.

Optimální zabarvení jak ve stínu, tak na přímém slunci

Tajemstvím perfektního zesvětlení těchto čoček ve stínu jsou nové fotochromatické molekuly, které mají větší velikost a reagují daleko citlivěji na UV záření. Za vysokých teplot zas umožňují daleko intenzivnější ztmavnutí než doposud a poskytují tak dokonale vyvážené vidění také při přechodu mezi jasně osvětleným venkovním prostorem a tmavšími vnitřními prostorami.

 

Colormatic-čiréVe vnitřních prostorách, kde na čočky nedopadá UV záření, jsou jejich molekuly těsně stlačené a čočky jsou křišťálově čiré.

 

 

Colormatic-probarvenéV případě kontaktu s menším množstvím UV záření, například v polostínu, se molekuly lehce rozevřou, čímž dojde k lehkému zatmavení čoček.

 

 

Colormatic-tmavéVětší množství UV záření v případě vystavení čoček přímému slunci způsobí úplné rozpínání molekul. Jejich plocha se zvětší, dochází ke kompletnímu ztmavnutí čoček.