• Michnová
  • Ondřík

Brýle pro
práci na PC

Trápí vás suché oči a bolesti hlavy? Pomůžou brýle na počítač

Počítačové brýle s čočkami Rodenstok Ergo vám přinesou úlevu.

Suché oči, bolesti hlavy, napětí šíje a ramen. Pokud tyto problémy dobře znáte, pravděpodobně trávíte velké množství času prací na počítači. 

Že jsou unavené oči důsledkem zírání do monitor všichni tuší, ale že se nedostatečná ochrana zraku propisuje i do takových věcí, jako je držení těla, si uvědomuje málokdo. Přitom se není čemu divit.

Na pracovišti oči neustále namáháme. Přeostřujeme mezi různými vzdálenostmi, z monotónní práce na obrazovce směřujeme pohled na pracovní stůl či kolegy. Do toho připočtěte špatné osvětlení, sníženou frekvenci mrkání a potřebu sklánět hlavu a různě se hrbit, abychom lépe viděli.

Výsledkem toho všeho je ztuhlost či bolesti, které můžete řešit třeba masáží. To vám ale přinese oddech jen na omezenou dobu. Je lepší problémům rovnou předcházet speciálními brýlemi na PC.

Pracovní brýle s brýlovými čočkami Rodenstock Ergo jsou vyvinuté pro práci na počítači. Snižují napětí očí a díky ergonomicky umístěným zorným oblastem zlepší vaše držení hlavy a těla. Úlevu tak pocítíte prakticky okamžitě.

Brýle k počítači řeší i modré světlo

Pokud večer špatně usínáte a ráno se cítíte unavení, příčinou mohou být mimo jiné právě obrazovky. Počítače a mobily vyzařují velké množství modré složky světla. To brání tvorbě melatoninu, hormonu zodpovědného za regeneraci během spánku. Výsledkem je nedostatečná regenerace přes noc a únava během dne.

S brýlovými čočkami pro práci s PC se podíl modré složky sníží na přirozenou úroveň, takže kvalitnímu spánku nic nebude stát v cestě. Dopřejte si ho také.

Chcete se dozvědět víc o brýlích na počítač? 

Kontaktujte nás a my vám rádi zodpovíme veškeré dotazy. Nebo nás navštivte v optice v brněnské AZ Tower.

Objednat se ›

Kudy k nám:

DIAMOND OPTIC, s.r.o.
AZ Tower - přízemí
Pražákova 1008/69
639 00 Brno